SÝRÁRNA - krupicka

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

SÝRÁRNA
 
 
 

Vítejte v naší sýrárně

 Jedná se svým rozsahem výroby a objemem zpracování mléka o faremní minimlékárnu. Samotný provoz se nám podařilo zřídit v prostorách bývalých stájích pro koně, které byly doposud používány jako sklad. Na jaře roku 2015 začaly první stavební práce a před Vánoci toho samého roku rozjíždíme zkušební provoz.
 Samotné spuštění výroby je plánované na leden 2016. Minimlékárna je vybavena zařízením pro výrobu pasterovaného mléka, zakysaných nápojů, jogurtů, tvarohu a čerstvého sýra. Rozšíření sortimentu do budoucna plánujeme. Rádi bychom vyráběli i polotvrdé sýry.
 Základní surovinou pro výrobu je syrové kravské mléko, pochází výlučně z naší farmy a do provozu je dopravováno z mléčnice potrubím i přesto, že se mléčnice nachází v bezprostřední blízkosti. Je tak vyloučena kontaminace suroviny při transportu.
 Ve výrobě plánujeme zpracovávat jen část cca 20% naší produkce, zbytek dodáme a v současnosti dodáváme do mlékárny Pragolaktos.
 Prodej výrobků je prozatím realizován přímo ze dvora. Těšíme se tedy na vaši návštěvu a věříme že, budete s výrobky spokojeni.


 
 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky